• Administratorius
  •  
    PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
     

Senų kalkinių dažų nuėmimas

Augintiniai, buitinė technika, remontas, šeima

Moderatoriai: nerux, cvykas, vytas121

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
sieksnis
SAT Patarėjas
SAT Patarėjas
Pranešimai: 3352
Užsiregistravo: Ant Bir 10, 2008 7:55 am
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė sieksnis » Šeš Vas 18, 2017 8:58 am

Nusimato belenkiek (tikrai daug) kvadratų tokio šveitimo. Lubos, sienos. Sienos tai ant kalkinių ar kreidinių dar ir kitokiais uždažytos ir aišku pajudinus lupasi viskas. Su vandeniu ir špakliuote žaisti tikrai nesiruošiu. Galvoju apie "žirafą" ar deimantinę lėkštę. Statybinį siurblį turiu. Tad kas būtų pigiau, paprasčiau ir svarbiausia greičiau?
4W-5E-9E-13E-19E-28E-36E-75E-85E-90E

edvin
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 682
Užsiregistravo: Tre Gru 30, 2009 3:49 pm
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė edvin » Šeš Vas 18, 2017 9:28 am

bandziau sutaupyt pernai vienos ponios prasymu .neskust nuo lubu kalkiu ,o dazyt ant virsaus .nugruntavau paskui pradejau dazyt voleliu beveik pavyko bet pries pat pabaiga pradejo luptis lopais kartu su dazais .ka darysi teko kaisti su spakliuote .tik ka galiu pasakyt po gruntavimo ir dazymo daug lengviau nusigrando ir dulkiu labai mazai . paskui vistiek teko praplaut su vandeniu ,vel gruntuot ,spakliuot ,vel gruntuot ir tik tada dazyt .kazi ar rasi greresniu budu .

Gintaras789
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 277
Užsiregistravo: Pir Sau 03, 2011 2:04 pm
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė Gintaras789 » Šeš Vas 18, 2017 10:00 am

Sveiki nori nenori geriausia tai su voleliu ar dar dideliu teptoku praeini kreida ir nulupi su spaklium poto nuplauni gerai kad jos visai neliktu ir pries ka darant pagruntoji su geru gruntu dar.

Vartotojo avataras
netikras
Klubo Narys
Klubo Narys
Pranešimai: 2388
Užsiregistravo: Pen Spa 27, 2006 9:16 am
Miestas: Periferija
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė netikras » Šeš Vas 18, 2017 10:29 am

sieksnis rašė:Nusimato belenkiek (tikrai daug) kvadratų tokio šveitimo. Lubos, sienos. Sienos tai ant kalkinių ar kreidinių dar ir kitokiais uždažytos ir aišku pajudinus lupasi viskas. Su vandeniu ir špakliuote žaisti tikrai nesiruošiu. Galvoju apie "žirafą" ar deimantinę lėkštę. Statybinį siurblį turiu. Tad kas būtų pigiau, paprasčiau ir svarbiausia greičiau?
..150 kv panašių lubų "turėjau" pernai...Dviese per dieną labai nesunkiai..va su tokiais skutikliais..
Paveikslėlis
ps....prieš tai išsipurkšti -atidrėkint reik vandeniu..(svarbu -ne perdaug..ir neperlaukti (nes perdaug išdžius)
..tai papraščiausias, pigiausias būdas...jis "baisus", pakol nepabandai.. :)
Keliu taurę už SATPASAULIS.LT sėkmę ..
Paveikslėlis

draugas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 473
Užsiregistravo: Sek Lie 14, 2013 3:43 pm
Miestas: Klaipeda
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė draugas » Šeš Vas 18, 2017 2:58 pm

edvin rašė:bandziau sutaupyt pernai vienos ponios prasymu .neskust nuo lubu kalkiu ,o dazyt ant virsaus .nugruntavau paskui pradejau dazyt voleliu beveik pavyko bet pries pat pabaiga pradejo luptis lopais kartu su dazais .ka darysi teko kaisti su spakliuote .tik ka galiu pasakyt po gruntavimo ir dazymo daug lengviau nusigrando ir dulkiu labai mazai . paskui vistiek teko praplaut su vandeniu ,vel gruntuot ,spakliuot ,vel gruntuot ir tik tada dazyt .kazi ar rasi greresniu budu .
ne kalkinis dazymas buvo (kalkes nesilupa lopais) o kreidinis (kreida+vanduo+ klijai ar kitas risiklis) del kitu budu ,tai nuvalyt butina beveik visais atvejais ir jei lubos lygios klijuoji flizelino lygaus pagrinda (rach ar kita storesni ) po to be jokiu gruntavimu ir glaistynu dazai su skystesniais latekso(jei nori lygaus stiklo pavirsiaus )arba akrilo (siurkstesnis pavirsius )dazais . tas pats galima ir su nelygiom lubom (islygini su LR+) . Privalumai -dulkiu nebuvimas,absoliuciai lygus pavirsius ir atsimeta daug darbo. kaip pvz .
http://www.tapetai.lt/lygus-flizelinas-106cm tas budas isbandytas jau daugybe kartu rezultatas visada geras.
4w-56e /SF6918P/ Vu Zero-Ustrym 4k combo-Ustrym 4k ott/ + IPTV LG55UF85/ LG32LF632/ SMG46h64/SMG40h57

Vartotojo avataras
sieksnis
SAT Patarėjas
SAT Patarėjas
Pranešimai: 3352
Užsiregistravo: Ant Bir 10, 2008 7:55 am
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė sieksnis » Sek Vas 19, 2017 12:42 am

Jus mane turbūt ne taip supratot. Čia kalba neina apie tai šveisti ar nešveisti. Šveisti vienareikšmiškai. Klausimas tik su kuo. Šiais laikais špakliuote... plius ten kaip minėjau ir sienos ir lubos kalkės-kreida, tai šveitimo su špakliuote man visai vasarai... per didelė prabanga man tiek laiko su špakliuote praleist.

Šiandien apžiūrėjau "žirafą", nepirkau, nes sukėlė abejonių tai, jog ji dirba su švitriniu popierium, pabijojau, jog kalkės kaip mat užkimš tą švitrą. Kažkaip linkstu link įrankio su deimantine lėkšte, man rods jos užteks ne vienam tokiam namui. Bet reiktų žmogaus kuris turi patirties dirbant su tokiais įrankiais nuomonės.
4W-5E-9E-13E-19E-28E-36E-75E-85E-90E

Soul
SAT Patarėjas
SAT Patarėjas
Pranešimai: 2558
Užsiregistravo: Tre Lap 08, 2006 7:34 pm
Miestas: Joniškis
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė Soul » Sek Vas 19, 2017 8:58 am

Jeigu sluoksnis sudrekintas, tai veiksmas vyksta greitai...
Formuler F3 HD PVR, Moteck SG2100A, 0.9m.
LY4KS.

edvin
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 682
Užsiregistravo: Tre Gru 30, 2009 3:49 pm
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė edvin » Sek Vas 19, 2017 9:28 am

sieksnis rašė:Jus mane turbūt ne taip supratot. Čia kalba neina apie tai šveisti ar nešveisti. Šveisti vienareikšmiškai. Klausimas tik su kuo. Šiais laikais špakliuote... plius ten kaip minėjau ir sienos ir lubos kalkės-kreida, tai šveitimo su špakliuote man visai vasarai... per didelė prabanga man tiek laiko su špakliuote praleist.

Šiandien apžiūrėjau "žirafą", nepirkau, nes sukėlė abejonių tai, jog ji dirba su švitriniu popierium, pabijojau, jog kalkės kaip mat užkimš tą švitrą. Kažkaip linkstu link įrankio su deimantine lėkšte, man rods jos užteks ne vienam tokiam namui. Bet reiktų žmogaus kuris turi patirties dirbant su tokiais įrankiais nuomonės.
o pats esi dirbes su ta zirafa ar tik pavadinima zinai ?prisipirksi dalyku ,o reziume teks kaisti su gremztuku.ziurint kas per namas ir kokios sienos ir,ir kokio lygio remontas nusimato .kartais geriau visa tinko sluoksni nuimti .o gal gipsu viska isdeti.

Vartotojo avataras
sieksnis
SAT Patarėjas
SAT Patarėjas
Pranešimai: 3352
Užsiregistravo: Ant Bir 10, 2008 7:55 am
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė sieksnis » Sek Vas 19, 2017 9:55 am

Deja, šitoj situacijoj tik pavadinimą žinau, neteko dirbti su žirafa. Iš šono žiūrint tai perspektyva kur kas viliojanti nei špakliuotė
https://www.youtube.com/watch?v=5NoKCS2L264&t=749s

Todėl ir bandau kompetentingų žmonių nuomonės išklaust. Buvo mintis visą tinką keist, juolab, jog tas tinkas labai jau kalkėtas ir vietom atšokinėjęs (bet nėra taip jau kad visiškai blogos būklės). Beje, namas 1958 metų, tad atitinkamai pagal tų metų technologijas ir daryta.
4W-5E-9E-13E-19E-28E-36E-75E-85E-90E

Vartotojo avataras
netikras
Klubo Narys
Klubo Narys
Pranešimai: 2388
Užsiregistravo: Pen Spa 27, 2006 9:16 am
Miestas: Periferija
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė netikras » Sek Vas 19, 2017 5:43 pm

2sieksnis..
..užsiciklinai antos špakliuotės.. :)
..taip..su jomis..ar su kitokiais patobulintais grandikliais tikrai vargas...
..bet tau savo ankstiasniame poste rodau specialų skutiklį-pjaustyklę..su kuria, atidrėkinus-jokio vargo..Irgi profų įrankis.. :grin:
..aišku jeigu planuoji "duoną valgyt" iš lubų skutimo..tuomet reikia ir "žirafos" dairytis
Keliu taurę už SATPASAULIS.LT sėkmę ..
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
sieksnis
SAT Patarėjas
SAT Patarėjas
Pranešimai: 3352
Užsiregistravo: Ant Bir 10, 2008 7:55 am
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė sieksnis » Sek Vas 19, 2017 7:44 pm

Nesupyk, bet tavo nurodytą įrenginį aš taip pat prie špakliuočių priskirsiu. Aš bandau spręsti šią problemą kitu lygmeniu, šiuolaikiškai, per profesionalius įrankius, o ne grynai mechaniniu brūžinimu. Skylę gelžbetonyje galima išgręžti rankiniu grąžtu, bet galima ir perforatoriumi, tad jei perforatorius išrastas nafiga gręžt bormašine? Kad įsivaizduotumėt bandysiu nupiešti darbų apimtis: 5 kambariai, vonia, koridorius ir visą tai reikia nuskusti, t.y. 28 sienos ir 7 lubos, kvadratais gaunasi šimtais (neskaičiavau dar). Jau vien tik 7 lubos skųsti špakliuote man siaubą kelia ir rankas nusveria, o kur dar sienos (kurios, beje ant kreidos uždažytos tokiais dažais kurie vandens neįgeria). Tad kad ir brangiau kažkiek, bet aš už elektros "įkinkimą". Čia ne ta situacija kai per dieną kitą gali ir rankomis pasidaryt, rankomis kaip minėjau čia dirbsi savaitėmis.
"Panešiotą" žirafą galima nusipirkti už nuo 60€, įrankį kuris dirbą su deimantine lėkšte (betono šlifuoklis berods taip vadinasi) už kažkiek brangiau, bet deimantas mano galva turi žymių pranašumų prieš švitrą, kurio vienas lapas kainuoja kažkur apie 3€ ir kuris vėlgi mano galva kalkėse kaip mat apsivels.

Tad jei kažkokių konkrečių mano teorijos paneigimų nebus - imsiu deimantą.
4W-5E-9E-13E-19E-28E-36E-75E-85E-90E

ernissss
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2766
Užsiregistravo: Šeš Kov 08, 2008 1:24 pm
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė ernissss » Sek Vas 19, 2017 7:48 pm

Visas bėdas sprendžia gipskartonis, įtempiamos lubos ir pan.

Vartotojo avataras
sieksnis
SAT Patarėjas
SAT Patarėjas
Pranešimai: 3352
Užsiregistravo: Ant Bir 10, 2008 7:55 am
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė sieksnis » Sek Vas 19, 2017 7:57 pm

Gera mintis, tikrai rimtai pasiskaičiuosiu dėl gipskartonio, bet matai situacija dar ir tokia - raudonos plytos aptinkuotos kažkokiu pusiau kalkiniu tinku, kuris kaip ir laikosi, bet neaišku kas su juo bus kai klijuojant gipskartonį gaus drėgmės ar tik nesugalvos jis pradėti atšokinėt. Skųsti visą tinką ir gipskartonį klijuoti ant plytų, vėlgi velniškos darbo, laiko ir pinigų sąnaudos.
4W-5E-9E-13E-19E-28E-36E-75E-85E-90E

edvin
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 682
Užsiregistravo: Tre Gru 30, 2009 3:49 pm
Susisiekti:

Re: Senų kalkinių dažų nuėmimas

Standartinė edvin » Sek Vas 19, 2017 9:33 pm

sieksnis rašė:Gera mintis, tikrai rimtai pasiskaičiuosiu dėl gipskartonio, bet matai situacija dar ir tokia - raudonos plytos aptinkuotos kažkokiu pusiau kalkiniu tinku, kuris kaip ir laikosi, bet neaišku kas su juo bus kai klijuojant gipskartonį gaus drėgmės ar tik nesugalvos jis pradėti atšokinėt. Skųsti visą tinką ir gipskartonį klijuoti ant plytų, vėlgi velniškos darbo, laiko ir pinigų sąnaudos.
dazu ir kalkiu nenuemes nepriklijuosi gipskartonio .jeigu imti visa tinka ,tai gal ir siltinti tuo paciu reikia ? darbo daug ,negi vienas ruosiesi viska daryti ?pasamdyk zmogeliuku ir nuvalys tas sienas ,o ten ziurek viskas normaliai bus patvarkysi ,nuspakliuosi ir liuks .

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečias(ių)