Puslapis 11

Zuoko bajeriai

Parašytas: Sek Bal 19, 2009 7:49 am
seewolf
Teisingai.Grezkim pensininkus ir vaikus auginancias mamas.Tada isliks stipriausi :grin: Taip mano ir zuokas.Blemba kodel jo nepasodino...

Kas nesutinka su zuoku,galit pasirasyt http://www.peticija.lt/visos/2475

Parašytas: Sek Bal 19, 2009 7:54 am
bes
Naudos is tu peticiju labai mazai.
Gyvena jis Uzupio 30 ar tai 32 namie.

Parašytas: Sek Bal 19, 2009 8:06 am
openbox
bes rašė:Naudos is tu peticiju labai mazai.
Gyvena jis Uzupio 30 ar tai 32 namie.
Gera informacija... 8-[


Jau anksčiau buvau sakęs, kad didėja atskirtis nuo mažai uždirbančių ir valdininkų, vartančių pinigėlius...
Jau pastebėjau kaip vyksta etatų mažinimas - imamos pačių silpniausių galvos.
Kai reikia taupyti - aišku reikia rėžti nuo silpniausios grupės: mamų, pensininkų, invalidų, ligonių....
Atrodo sirgti dabar irgi nebebus galima, nes už 3 ar 5 pirmas ligos dienas nebus mokamos jokios šalpos.

Parašytas: Sek Bal 19, 2009 8:36 am
TToMyTiSS
Kazkaip keista... Zmones visa gyvenima moka mokescius vos ne 50% nuo atlyginimo o kai reikia gauti jau uztarnauta pensija gauna kruvinas asaras ir tas dar nori atimti... :D

Parašytas: Sek Bal 19, 2009 8:56 am
Pirm0kas
Gyvena jis 30-am name :) Bet negi dabar dėl populistinių idėjų eisim langus daužyt. Aš kaip tik manau, kad tokie ir panašūs pareiškimai tik siekia suskaldyti visuomenę.

Parašytas: Sek Bal 19, 2009 9:18 am
bes
mes neeisime kiti eis.
Pirm0kas rašė:Gyvena jis 30-am name :) Bet negi dabar dėl populistinių idėjų eisim langus daužyt. Aš kaip tik manau, kad tokie ir panašūs pareiškimai tik siekia suskaldyti visuomenę.

Parašytas: Sek Bal 19, 2009 9:27 am
Alvydas
Pastate tilta. Kad tilto negadintu , ji priziuretu ,pasluotu - prieme sarga.
Kadangi yra sargas jam reik darbo laika paskaiciuot,alga bei imokas sodrai-prieme buhalteri.
Kadangi jau du dirbantieji reikia DIREKTORIAUS-prieme.
Atejus krizei atleido sarga !

Parašytas: Sek Bal 19, 2009 9:39 am
bumas34
nu bet jai nieko nedarysi,tai visai nuskalpuos,taip bent jau pamato kad tauta nepatenkinta yra,kaip ir prie seimo buvo,negalvojo kad bus taip,bet kaip pamate tai spruko is seimo rumu kaip ziurkes is skestancio laivo.Kazin uz minimuma ar ilgai sedetu jie seime,net neitu nes pinigu mazai.

Parašytas: Sek Bal 19, 2009 10:28 am
klarnetas
tokius ir panašius įstatymus sugalvoja tokie ,kurie ,paklausus ,kiek kainuoja bet koks maisto produktas ,labai pasimeta ir tokie kurie sako jog ,jei jo atlyginimas bus mažesnis ,kaip 10000 lt ,jis atsidurs žemiau skurdo ribos .FANTASTIKA.

Parašytas: Sek Bal 19, 2009 10:32 am
bes
Ruka moskvy-agent KGB-FSB cia visiems aisku.

Parašytas: Pen Bal 24, 2009 9:20 pm
stasyszoza
o dar apie ji,puse lupu snekama,kad sekantis lietuvos premjeras...

Parašytas: Pir Geg 04, 2009 2:11 pm
openbox
Motinystės našta Lietuvoje per sunki?

Pagarba motinai, motinos statusui pirmiausia grindžiama prigimtiniu jos altruizmu – augindama vaikus, ji daug ko atsisako, visai to nesigailėdama. Tačiau neturtingų kraštų moterys patiria daugiau praradimų, nes dažnai netenka ir sąlygiškos gerovės. Tad vis dėlto tai įrodo, kad pasiryžimas turėti vaikų – visų pirma priklauso nuo vertybių.

Politinių manipuliacijų gniaužtuose

2003 metais konservatoriai, tuo metu buvę opozicijoje, buvo iškėlę 2V (dviejų vaikų) iniciatyvą. Daugybė mokestinių bei kitokių lengvatų tradicinėms ir bent dviejų vaikų susilaukusioms šeimoms, nepilnamečius vaikus auginančioms motinoms, vyro ir moters sudarytos santuokos įtvirtinimas bei gynimas – toks gėris buvo žadamas parengtame Paramos šeimai pagrindų įstatyme.

Projektą buvo parengę Tėvynės sąjungos frakcijos nariai: dabartinis Premjeras A. Kubilius, dabartinis socialinių reikalų ir darbo ministras R. Dagys ir dabartinio Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė I. Degutienė.

Šis teisės aktas apibrėžė „pagrindinius valstybės teisinės, moralinės ir finansinės paramos šeimai sistemos principus“. Kitaip tariant – nustatė, kaip finansinėmis ir kitomis priemonėmis skatinti tradicines šeimas, auginančias ir deramai auklėjančias vaikus bei globojančias ir prižiūrinčias pagyvenusius tėvus. Tiesa, tokios paramos svarstymas – kokią ją valstybė išgalėtų skirti, kokios jos reikia – tuomet pasislėpė antrajame plane. Jei pamenate, viską užgožė svarstymai, ar teisingas konservatorių siekis remti tik „teisingas“ šeimas.

Tuomet katastrofišką gimstamumą konservatoriai prilygino nacionalinio saugumo problemoms – lietuvių tauta nyksta, ir tai sukelia daugybę kitų problemų, taip pat ir moralinių. Sakykim, Lietuvos visuomenė taps vienturčių visuomene.

Lengvata veja lengvatą

Taigi, gimus antram ar trečiam vaikui, Paramos šeimai pagrindų įstatymo projekte siūloma mokėti dvigubai didesnę, nei gimus pirmam vaikui, vienkartinę išmoką ir dar 15 proc. daugiau, jei vaikas gimsta susituokusiems tėvams. Į pasaulį atėjus antram ar trečiam vaikui, taip pat siūloma skirti didesnę motinystės ir tėvystės pašalpą.

Remiantis projektu, tėvai galėtų pasirinkti motinystės (tėvystės) atostogų trukmę – 1, 2 ar 3 metus, mokant atitinkamai 100 proc., 70 proc. arba 50 proc. kompensuojamojo atlyginimo dydžio mėnesinę pašalpą.

Pasiėmus paskolą studijoms finansuoti, motinos ar tėvo įsipareigojimai bankui, jeigu jie susilaukia vaiko, turėtų sumažėti perpus, o jeigu susilaukia antro – dar tiek pat.

Vaikams ir dabar nuolat mokamos išmokos. Konservatoriai siūlo jų dydį nustatyti taip, kad tai dirbtinai neskatintų asocialių šeimų ir moterų gimdyti daugiau vaikų, vien siekiant šių išmokų, taip pat – kad neskatintų dirbtinai siekti vaiko globos statuso ir taip nebūtų silpninama šeima.

Gimus antram vaikui, tėvams siūloma 2,5 karto padidinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD). Dabar jis mažinamas tik susilaukus trečios atžalos. Vaikus auginantiems sutuoktiniams NPD siūloma padidinti dar 15 proc., o ikimokyklinio amžiaus vaikus auginant namie – 10 proc.

Kai vaikui sukanka 18 metų, jį iki pilnametystės išauginusiems susituokusiems tėvams siūloma nustatyti mokestines atostogas – metams atleisti nuo pajamų mokesčio mokėjimo.

Mokestinės lengvatos numatytos ir šeimoms, auginančioms ne mažiau kaip du vaikus bei perkančioms pirmą būstą, taip pat šeimoms, kurios ikimokyklinio amžiaus vaikų priežiūrai samdo auklę.

Norima nustatyti mokestines lengvatas ir socialines garantijas šeimos nariams, prižiūrintiems savo neįgalius tėvus arba kitus artimuosius, kuriems yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Motinai, auginančiai ne mažiau kaip du vaikus toje pačioje šeimoje iki 18 metų ir per šį laikotarpį neturinčiai su darbo santykiais susijusių pajamų, siūloma suteikti asmens, privalomai draudžiamo socialine pensija ir privalomuoju draudimu, statusą.

Papildomų socialinių, įsidarbinimo ir poilsio garantijų numatyta ir motinoms, auginančioms vaikus šeimoje. Motinoms, auginančioms bent du nepilnamečius vaikus, siūloma suteikti papildomų atostogų dienų, o priėmimo į valstybės tarnybą metu – pirmenybę. Ne mažiau kaip du vaikus šeimoje užauginusioms motinoms siūloma nustatyti 55 metų senatvės pensijos amžių.

Be to, motinoms, šeimoje auginančioms vaikus iki 10 metų, norima sutrumpinti darbo dieną, suteikti galimybių gauti iš dalies apmokamas atostogas sergančio vaiko priežiūrai ir kitų lengvatų, padedančių suderinti vaiko priežiūrą su darbu.

Uždaras ratas

Panašu, kad į šį lengvatų sąrašą surašytos visos lengvatos, kada nors sugalvotos motinystei, vaikams ir šeimai paremti, bei dar pridėta savų – lietuviškų. Tai įrodo du dalykus: kaip lengva būnant opozicijoje manipuliuoti jausmais bei siūlyti aukso kalnus, kurių niekas nesupylė, ir ką iš tikrųjų būtų galima padaryti.

Tačiau tų socialinių lengvatų, kurios priklauso ne vien nuo politinės valios ir visuomenės nusiteikimo (diskutuojant apie motinystės atostogų trukmę išaiškėjo, kad dalis visuomenės laiko motinas veltėdėmis), bet ir nuo „Sodros“ biudžeto, tiesiog neįmanoma įgyvendinti todėl, kad Lietuvoje gimsta per mažai vaikų – joje daugiau senelių. Nors pasiūlymams įgyvendinti tuo metu reikėjo tik 40–50 mln. litų per metus.

Šiuo metu, pamatę tokią atliekamą sumą, konservatoriai tik apsilaižytų ir kaipmat ją „sutaupytų“. Taigi ratas užsidaro. Šiuo metu skaityti lengvatų sąrašą itin liūdna, juk net tuo metu, kai ekonomika kilo, tam nebuvo rasta pinigų.

Dvylika metų nuosekliai mažėjęs gimstamumas Lietuvoje nuo 2003–iųjų stabilizavosi ir pradėjo didėti. 2007 metais gimė 32,3 tūkst. naujagimių, arba 1 081 naujagimiu daugiau negu 2006 metais, ir 1 000 gyventojų teko vidutiniškai 9,6 gimusiojo.

Ir svarbiausia – gyvenimo lygis namų ūkiuose, kuriuose yra vaikų, žemesnis. Tyrimų duomenimis, namų ūkiuose, auginančiuose vaikus iki 18 metų, 2008–aisiais vidutinės vartojimo išlaidos sudarė 657 litus vienam asmeniui per mėnesį (namų ūkiuose be vaikų – 840 litų). Namų ūkių, auginančių du vaikus, vartojimo išlaidos sudarė 80 procentų, o auginančių tris ir daugiau vaikų – 55 procentus vidutinio šalies lygio.


http://www.alfa.lt