• Administratorius
  •  
    PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
     

Saulė atitinka palydovus

Neradote sau skirtos diskusijų rubrikos? užsukite čia.

Moderatoriai: nerux, cvykas, vytas121

bag
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: Tre Rgs 04, 2013 12:30 pm
Susisiekti:

Re: Saulė atitinka palydovus

Standartinė bag » Šeš Vas 25, 2017 2:46 pm

ernissss :( :( :( , mes tikrai ne apie tą patį. Aš kalbu apie nematomų palydovo spindulių vizualizaciją saulės spindulių pagalba. T.y. kalbu apie saulės interferenciją, kai saulė - palydovas - lėkštė yra taip vadinamoje vienoje tiesėje. Jei tamsta kalbėtumėte ne apie dishpointer ir kliūties atstuma, bet apie susidariusius trykdžius dėl saulės interferencijos ar apie apšviestą lėkštės plotą tam tikru momentu, tada sutikčiau, kad kalbame apie tą patį.

Tiesa, jei rytoj, vasario 26 dieną, turėsite galimybę ir norą (aišku jei bus saulėta Kaune). Užmeskite akį į savo lėkštę šiomis valandomis (manau pasidarys daug aiškiau):

11 val. 46 - 57 min. matysite 36E palydovo spindulius krentančius į lėkštę

12 val. 15 - 27 min. matysite 28,2E palydovo spindulius

12 val. 48 - 59 min. matysite 19,2E palydovo spindulius

13 val. 13 - 21 min. matysite 13E palydovo spindulius

13 val. 39 - 51 min. matysite 4,9E palydovo spindulius

Laiko intervalą išplėčiau plius minus 4 minutės, nes Kauno geografinė padėtis 1 laipsniu skiriasi nuo Vilniuas. Vienu atveju reikia pridėti. o kitu atimti 1 laipsnį,įvertinat tai ar palydovas yra vienoje ar kitoje pusėje atsižvelgiant į pietus. Nes saulė per vieną laipsnį praslenka kažkur per 3-5 minutes (vidutiniškai).
Suprantamiau parašyti jau nemoku :) .

ernissss
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2760
Užsiregistravo: Šeš Kov 08, 2008 1:24 pm
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Saulė atitinka palydovus

Standartinė ernissss » Šeš Vas 25, 2017 4:08 pm

bag rašė:mes tikrai ne apie tą patį. Aš kalbu apie nematomų palydovo spindulių vizualizaciją saulės spindulių pagalba
O aš manau, kad apie tą patį. Juk nematomi palydovo spinduliai, pakeisti saulės spinduliais ir parodo ar palydovą mato lėkštė. Sutinkat su tuo? Juk tą patį daro ir dishpointeris, jame nurodžius kliūties vietą ir jos aukštį. Kliūtis gali būti miškas, namas, kaminas ir pan. Pas mane patį man reikalinga kryptimi stovi du 13 aukštų namai ir būtent su dishpointeriu aš nustačiau kurie palydovai man bus matomi, o kuriuos užstos namai. Laukdamas saulės būčiau pralaukęs gal pusę metų ir tai dar neaišku ar reikiamu momentu būtų saulėta ir ar aš būčiau namuose... jei ne - laukt dar pusę metų?
bag rašė: T.y. kalbu apie saulės interferenciją, kai saulė - palydovas - lėkštė yra taip vadinamoje vienoje tiesėje
Čia jau visai sunku suprasti, nes šviesos interferencija neturi nieko bendro su jūsų metodu ir su tuo, kad keli objektai išsidėsto erdvėje į vieną liniją. Paprastai šnekant, interferencija yra dviejų ar kelių koherentinių bangų sudėtis.
bag rašė:Užmeskite akį į savo lėkštę šiomis valandomis (manau pasidarys daug aiškiau):
Man yra visiškai aiškus jūsų metodas ir aš nesakau, kad jis neteisingas. Aš turiu elementarias astronomijos žinias ir suprantu kas, kada, kodėl ir kur šviečia. Man tik keista, kad jūs nenorite pripažinti ir kitų, alternatyvių būdų gauti tą patį rezultatą? Arba, bent jau neįvardinate kitų metodų minusų...

jonukas1
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 782
Užsiregistravo: Ant Sau 17, 2017 9:01 pm

Re: Saulė atitinka palydovus

Standartinė jonukas1 » Šeš Vas 25, 2017 4:45 pm

Vaiku zaidimas...tas saules laukimas. :) Paimi elektronini gulsciuka, pakreipi ji kokiu reikia kampu ir matai ar kas uzstoja. O palydovo krypti kad ir pagal maps.lt nusistatai. :grin:

bag
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: Tre Rgs 04, 2013 12:30 pm
Susisiekti:

Re: Saulė atitinka palydovus

Standartinė bag » Sek Vas 26, 2017 12:26 am

Ernissss, matau, kad taip nieko iki šiol ir nesupratote, apie ką aš kalbu, gaila, bet taip ir yra. Arba labai stipriai užsiciklinote ties dishpointer metodu. Vbitas Jums jau buvo atsakęs Pir Bal 18, 2016 4:10 pm (dabar postų truputį daugiau nei aštuoni)
vbitas rašė:ernissss, jei pakeltum galvą kokiais 8 postais aukščiau, (bag » Ant Gru 08, 2015 5:29 pm ), pamatytum, kad bag į visus tave kankinančius klausimus atsakė jau prieš >4 mėnesius.
ernissss rašė:Man tik keista, kad jūs nenorite pripažinti ir kitų, alternatyvių būdų gauti tą patį rezultatą? Arba, bent jau neįvardinate kitų metodų minusų...
Ernissss, esmė ir yra tame kokio Jūs galutinio rezultato siekiate. Tai kokio rezultato siekiate??? Galite neatsakyti, - klausimas retorinis.
ernissss rašė:Čia jau visai sunku suprasti, nes šviesos interferencija neturi nieko bendro su jūsų metodu ir su tuo, kad keli objektai išsidėsto erdvėje į vieną liniją. Paprastai šnekant, interferencija yra dviejų ar kelių koherentinių bangų sudėtis.
Солнечная интерференция, Išverčiau pažodžiui. Lietuviško atitikmens saulės interferencija neradote, tai iš wikipedijos paėmėte interferencijos apibrėžimą: https://lt.wikipedia.org/wiki/Interferencija vėlgi, nereikėjo. Paskaitykite rusų kalboje apie Солнечная интерференция. Nors keliais postais aukščiau buvau įdėjęs ištraukas ir nuorodas platesniam susipažinimui. Kai saulė atitinka palydovo padėtį ir yra Солнечная интерференция (bent jau taip rusai kalba). Manau rusai kosmoso srityje yra pažengę žymiai toliau nei lietuviai. Ir turbūt yra daug daugiau pakėlę palydovų nei lietuviai. Ir todėl lietuviams nėra svarbu kalbėti apie Солнечная интерференция.

Pabaigai. Vėl pakartosiu, tai, kad aš asmeniškai naudoju dishpointerį, naudoju kompasą taip pat ir intuityvų būdą, naudoju telefoną ir dar kitus būdus jei man reikia pagauti palydovą, nustatyti kryptį, išanalizuoti kliūties įtaką signalui, bet apie visa tai aš nekalbu. Kaip niekur niekam nesakau, kad laukite pusę metu ir tik taip galėsite pasigauti palydovą.
Taigi susidariau nuomonę, kad likau ir esu tamstos nesuprastas, todėl rišu tolimesnes diskusijas ir bandymus kažką įrodyti.
Bet kartu esu įsitikinęs, kad yra ir tokių žmonių, kurie suprato mano rašliavą. Prisižadėjau AliuiV aprašyti, kaip viską dariau. Tai padarysiu

bag
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: Tre Rgs 04, 2013 12:30 pm
Susisiekti:

Re: Saulė atitinka palydovus

Standartinė bag » Sek Vas 26, 2017 1:24 am

Atsiprašau dėl klaidinančio pavadinimo Солнечная интерференция.

Tikras skamba taip:
Солнечная засветка
Засветка антенн земных станций Солнцем (англ. Sun outage, иногда ошибочно - англ. Sun interference[1]) — зашумление радиосигнала, принимаемого со спутника, в результате смешения полезного радиосигнала с излучением от Солнца, при нахождении Солнца вблизи оси антенна — спутник связи.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%BA%D0%B0

ernissss
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2760
Užsiregistravo: Šeš Kov 08, 2008 1:24 pm
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Saulė atitinka palydovus

Standartinė ernissss » Sek Vas 26, 2017 8:51 am

bag rašė:Ernissss, matau, kad taip nieko iki šiol ir nesupratote, apie ką aš kalbu
Aš viską supratau jau nuo pat pirmo posto :) Tai jūs su savo metodu nuklydote į fizikos ir astronomijos liūną ir jame užklimpote.
bag rašė:Lietuviško atitikmens saulės interferencija neradote, tai iš wikipedijos paėmėte interferencijos apibrėžimą
Deja ne iš wikipedijos, yra ir patikimesnių šaltinių, apie tai vidurinėje mokykloje per fizikos pamokas mokina.
bag rašė:Солнечная засветка
Засветка антенн земных станций Солнцем
Šio efekto yra visiškai kita problematika, nei jūsų aprašyta pirmame poste. Todėl dar kartą pasikartosiu, kad tai ką jūs darote neturi nieko bendro su terminu (reiškiniu) "Солнечная интерференция" arba "Солнечная засветка". Tik aulės padėties tam tikroje vietovėje nustatymo algoritmas tas pats.
Sėkmės jums ieškant problematiškų lėkščių ir su kavos puodeliu laukiant giedro oro :)

styx
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 559
Užsiregistravo: Tre Kov 04, 2009 11:45 am
Susisiekti:

Re: Saulė atitinka palydovus

Standartinė styx » Sek Vas 26, 2017 3:40 pm

Dabar ,kaip tik ir vyksta sitas reiskinys,vakar pas klijanta susiduriau,kad pries 12val is 36E dingo signalas .Suderinau lekste ,maigau tiuneri,aiskinu valdymo subtilybes ir akyse eme silpneti signalo lygis....laiku ,prisiminiau,kad pavasaris ,kol kava isgerem signalas atsirado :)

dzeimsas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1031
Užsiregistravo: Šeš Lap 24, 2007 9:14 pm
Miestas: Radvilcity
Susisiekti:

Re: Saulė atitinka palydovus

Standartinė dzeimsas » Sek Vas 26, 2017 6:10 pm

styx rašė:Dabar ,kaip tik ir vyksta sitas reiskinys,vakar pas klijanta susiduriau,kad pries 12val is 36E dingo signalas .Suderinau lekste ,maigau tiuneri,aiskinu valdymo subtilybes ir akyse eme silpneti signalo lygis....laiku ,prisiminiau,kad pavasaris ,kol kava isgerem signalas atsirado :)
Cia rimtai? Norite pasakyti ,kad Saule kazkaip paveike-uzstojo 36 e palydovo darba?
Get rich ,or DIE TRyIN

Vartotojo avataras
lagunijus
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 364
Užsiregistravo: Tre Lap 08, 2006 12:55 am
Miestas: Panevėžys
Susisiekti:

Re: Saulė atitinka palydovus

Standartinė lagunijus » Sek Vas 26, 2017 6:21 pm

...Saulė atsidūrė tiesiai už palydovo vienoje tiesėje, ir palydovinė galvutė kartu su 36E palydovo signalu sugavo ir Saulės skleidžiamą triukšmą, kuris sklinda visame Ku diapazone (kituose irgi), taip pablogino priimamo siųstuvo signalo/triukšmo santykį - kitaip tariant susilpnino palydovinį signalą.
dzeimsas rašė:
styx rašė:Dabar ,kaip tik ir vyksta sitas reiskinys,vakar pas klijanta susiduriau,kad pries 12val is 36E dingo signalas .Suderinau lekste ,maigau tiuneri,aiskinu valdymo subtilybes ir akyse eme silpneti signalo lygis....laiku ,prisiminiau,kad pavasaris ,kol kava isgerem signalas atsirado :)
Cia rimtai? Norite pasakyti ,kad Saule kazkaip paveike-uzstojo 36 e palydovo darba?
uCLan_Ustym_4K_PRO_Combo_E2_1.25m_Mabo@90E-45W_Ku

bag
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: Tre Rgs 04, 2013 12:30 pm
Susisiekti:

Re: Saulė atitinka palydovus

Standartinė bag » Pir Vas 27, 2017 1:51 pm

Žadėtas aprašymas

Kodėl visa tai dariau. Visų pirma iš smalsumo, antra, pabandžius, labai patiko stebėti visą eigą ir trečia laukiamas rezultatas, kuris pasiteisino. Iš pradžių mane domino tik pora palydovų, tai 28,2E ir 19,2E, bet vėliau pamaniau, kad visai nieko būtų praplėsti palydovų skaičių.
Pats stebėjimo būdas (metodas), rezultatų fiksavimas yra labai imlus laikui. Bet visai nesigailiu sugaišto laiko. Pačius rezultatus galima fiksuoti ir nepriklausomai nuo oro sąlygų. Eigoje galėjau stebėti ir saulės sukeltus trikdžius signalo kokybei ir stiprumui. Buvo atvejų, kai signalas dingdavo pilnai. Apie tai pirmuose postuose visai neužsiminiau, bet vėliau įkėliau rusiškos info dėl galimų trikdžių, kuriuos gali sukelti saulė, jai esant vienoje tiesėje su palydovu arba kitaip sakant, kai saulė atitinka palydovą.
Mano naudoti „įrankiai“:

http://astronomija.lt/
http://www.dishpointer.com/

To man pilnai pakako.
Dishpointer pagalba užfiksavau mane dominančių palydovų elevaciją (aukštį virš horizonto).
Dabar kas liečia tinklalapį astronomija.lt. Šio tinklalapio viršuje nurodoma Geogr. koordinatėms 54º40´N 25º20´E .Tai Vilniaus geografinės koordinatės. Turiu du variantus. Pirmas variantas yra tas, kad informacija tinklalapyje http://www.astronomija.lt pateikiama tik pagal Vilniaus geografines koordinates. Ir antras variantas, kuris toptelėjo dabar berašant, kad gal vis tik Informacija pateikiama skirtingiems miestams, priklausomai nuo pasijungimo. Ir tokiu būdu kitame Lietuvos mieste gali būti užduotos būtent to konkretaus miesto koordinatės ir jau vadovaujantis jomis bus pateikta informacija lentelėje „Dabar danguje“. Patikrinkite prašau kas galite tiksliau norite. Jei variantas pirmas, tai reikėtų perskaičiuoti savo miestui, įvertinant savo miesto geografinę padėtį. O jei variantas antras, tai viskas labai paprasta ir miesto pietūs bus 180 laipsnyje.
Dar kas svarbu. Šiame tinklalapyje informacija apie šviesulių padėtį (konkrečiu atveju saulės) savaime neatsinaujina, tenka tinklalapį pastoviai naujinti (refreshinti) arba uždaryti ir atidaryti iš naujo, kad visa informacija ir laikas atsinaujintų.
Iš lentelės matome, saulės azimutą ir pakilimo aukštį virš horizonto (elevaciją), bei matome laiką. Refrešindami sužinome kada pasikeitė duomenys ir užfiksuojame trukmę.
Trumpai. Kaip nustatinėjau palydovų azimutą. Vilniuje pietūs yra 25°20‘ rytų ilgumos. Pvz. 85E palydovas yra į rytus nuo pietų per 85 -25 = 60 laipsnių. 85E palydovo azimutas bus 180 – 60 =120 laipsnių.
Pvz.: 36E palydovo azimutas 180 –(36-25)=169 laipsniai.
Pavyzdys, kaip skaičiavau azimutą palydovų esančių į vakarus nuo pietų ašies:
19,2E: 180+(25-19)=186 laipsniai.
Kiekvienas Lietuvos miestas turi skirtingą geografinę padėtį. Tai įvertinus, reikėtų perskaičiuoti palydovų azimutą savam miestui.
Visus laipsnius aš apvalinau. Kaip pastebėsite Dishpointer pateikia palydovų true azimuth, atsižvelgiant į vietovę. Ir šios reikšmės nesutampa su matematiškai skaičiuotais azimutais. Paklaida didėja einant į rytus ir vakarus nuo pietų ašies. Bet šito aš jau nevertinau ir nežiūrėjau. Man užteko ir matematinio skaičiavimo.
Tai tiek. Jei ką svarbaus prisiminsiu, tai parašysiu.

P.s. Jei dar vis atsiras norinčių mane pamokinti, kaip naudotis dishpointer ir visais jo privalumais ar kaip naudotis lazeriniu gulščiuku, tikrai nevarkite. Geriau sukurkite atskirą temą ir ten aprašykite, aptrakite visus galimus būdus, metodus ir pateikite instrukcijas. Na nebent žinote, kaip lazerinio gulščiuko pagalba galima nustatyti datą ir tikslų laiką kada saulė sutampa su palydovais. Tada būtų labai įdomu sužinoti.

ernissss
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2760
Užsiregistravo: Šeš Kov 08, 2008 1:24 pm
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Saulė atitinka palydovus

Standartinė ernissss » Pir Vas 27, 2017 4:47 pm

O jeigu pasinaudoti saulės kalkuliatoriais, kurių pilnas internetas?
http://www.suncalc.org/#/54.9,23.9,12/2 ... 27/16:46/1
http://www.sunearthtools.com/dp/tools/pos_sun.php
https://www.esrl.noaa.gov/gmd/grad/solcalc/azel.html
http://www.usc.edu/dept-00/dept/archite ... _calc.html
bag rašė:Patikrinkite prašau kas galite
Koordinatės nesikeičia, Kaune tas pats.

styx
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 559
Užsiregistravo: Tre Kov 04, 2009 11:45 am
Susisiekti:

Re: Saulė atitinka palydovus

Standartinė styx » Pir Vas 27, 2017 5:35 pm

dzeimsas rašė:
styx rašė:Dabar ,kaip tik ir vyksta sitas reiskinys,vakar pas klijanta susiduriau,kad pries 12val is 36E dingo signalas .Suderinau lekste ,maigau tiuneri,aiskinu valdymo subtilybes ir akyse eme silpneti signalo lygis....laiku ,prisiminiau,kad pavasaris ,kol kava isgerem signalas atsirado :)
Cia rimtai? Norite pasakyti ,kad Saule kazkaip paveike-uzstojo 36 e palydovo darba?
Cia zinok visiskai be bajeriu :D O prisiminus senus laikus,kada antenos budavo 1,5 ar 1,8 metro ir ypac jeigu pavirsius blizgus isvis linksma budavo-paskambina klijentas nerodo satas,atvaziuoji o galva (jeigh korpusas plasmase padengtas) issilydziusi :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 8 ir 0 svečių