• Administratorius
  •  
    PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
     

sviesos greitis

Šioje temoje viskas apie dangaus kūnus. SAT palydovai čia nepatenka

Moderatoriai: nerux, cvykas, vytas121

Skelbti atsakymą
slavka112
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 596
Užsiregistravo: Pir Lap 29, 2010 3:40 pm
Susisiekti:

sviesos greitis

Standartinė slavka112 » Ket Rgs 15, 2011 2:24 pm

Sveiki si tema ne mano kurta bet ja istraukiau is kito forumo tai man butu idomu suzinoti kaip jus tai manot?

man mokykloj fizikas sakė, jog pasiekus šviesos greitį laikas sustoja, ir viskas yra reliatyvu. Štai pažiūrėjau šį YouTube video, pasiginčijau Facebooke ir nusprendžiau čia pasitarti. Pasižiūrėkite šį video visų pirma:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wteiuxyq ... r_embedded[/youtube]
Man 25 metai, perskaičiau ne vieną knygą, esu manau kiek labiau nei vidutiniškai išprusęs, bet man kyla klausimų (ir namiškiai net nešneka su manimi )

1. Pagal video matome, jog keleiviui rodosi, jog žaibas trenkė du kartus, bet realiai trenkė vieną kartą. Mano manymu vis dėlto žaibas ir trenkė vieną kartą, ir jei kažkam (kad ir keleiviui) atrodo, jog trenkė du kartus - tai dar nereiškia, jog taip ir yra.

2. Esu girdėjęs tokį teiginį, jog jei srendi šviesos greičiu - laikas sustoja. Man tai atrodo netiesa. Kodėl?
Įsivaizduokime, jog iki artimiausios planetos lygiai vienas šviesmetis, vadinasi aš sėdu į raketą ir varau šviesos greičiu lygiai vienerius metus. Po to apsisuku, ir grįžtu. Man atrodo, jog bus praėję lygiai du metai, ir aš busiu pasenęs lygiai dvejais metais kaip ir visi, ir jokio čia stebuklo, tiesiog man skrendant iki manęs nenueis jokia informacija. Ir tik tiek. Jūs visi nesustingsite, tiesiog man taip atrodys.

Tada automatiškai peršasi mintis, jog mūsų Visata neplinta (kaip yra įrodyta), o tiesiog mūsų apžvalgos ratas nuolat didėja šviesos greičiu. (nes eina laikas, per kurį šviesa (informacija) iki mūsų nueina). Ta prasme naujos erdvės neatsiranda, neauga, o tiesiog mes pamatome jas. Jos ten buvo ir bus, tik info iki mūsų tik dabar nueina.

Taigi, patikslinkite kur klystu, tai man labai įdomu ir svarbu suvokti savišvietai.

Ačiū.

klarnetas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 3353
Užsiregistravo: Pen Vas 08, 2008 8:38 pm
Susisiekti:

Re: sviesos greitis

Standartinė klarnetas » Ket Rgs 15, 2011 5:17 pm

Šviesa plinta 300 000 km per sekundę greičiu .......o kur tokia raketa .....tikimybių teorija.

lolik1
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 48
Užsiregistravo: Pen Lap 26, 2010 7:38 pm
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: sviesos greitis

Standartinė lolik1 » Ket Rgs 15, 2011 8:20 pm

Materialusis kunas nekada negales pasekti sviesos greicio-tada jis taps energija.P.S cia pagal dabartini moksla...

Vytcka13
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 927
Užsiregistravo: Ant Gru 25, 2007 5:09 pm
Miestas: Kaunas, Vilnius
Susisiekti:

Re: sviesos greitis

Standartinė Vytcka13 » Ket Rgs 15, 2011 10:15 pm

Pritariu temos autoriui dėl visatos plėtimosi. Bet vėlgi tai tik teorija. Manau, kad gali būti kaip tu sakai, arba visata plėstis, arba abu vienu metu...

O dėl laiko sustojimo tai čia irgi manau daugiau sąlyginis pasakymas, nes įsivaizduok pats kad tu praleki pro kokį nors žmogų šviesos greičiu, tai tuo metu jis nespėja nei mirktelti, nei pagalvoti ką nors, kitaip tariant laiko tarpas būna labai labai trumpas. Taigi galime traktuoti, kad tau jis (laikas) atrodo kaip sustojęs, nors realiai taip nėra... :)

Vartotojo avataras
alvydas1987
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 870
Užsiregistravo: Šeš Sau 22, 2011 1:06 pm
Susisiekti:

Re: sviesos greitis

Standartinė alvydas1987 » Pen Rgs 16, 2011 10:56 am

:D Na sviesos greiciu mes pasiekiam tik po :sad: mirties ir laikas tikrai sustuoja mums , o kitiems tikrai greiciau eina . :lol:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Neoromancer
Adminas
Adminas
Pranešimai: 5214
Užsiregistravo: Pen Gru 15, 2006 9:37 pm
Miestas: Jurbarkas
Susisiekti:

Re: sviesos greitis

Standartinė Neoromancer » Pen Rgs 16, 2011 12:00 pm

Na jei taip viskas paprastai būtų tai tai valio. Jei skrisi kapsulėje artimu šviesos greičiui greičiu tai viduje laikas tekės vienaip, išorėje kitaip.
Amlogic TVBOX perprogramavimas į CoreELEC, LibreELEC, AlexELEC.
KODI grotuvo nustatymai ir konsultacija.
LINUX serveriai ir administravimas, mikrokompiuteriai.
NEOTECH.LT

tiomka
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1444
Užsiregistravo: Sek Rgp 23, 2009 9:38 pm
Susisiekti:

Re: sviesos greitis

Standartinė tiomka » Pir Spa 10, 2011 5:54 pm

tai jei tarkim tu ziuresi i laikrodi rodis tam tikra laika-sviesa atsispindejusi nuo laikrodzio pavirsiaus ''atnes'' iki taves informacija-zinosi kiek valandu, bet jei tu judesi nuo to laikrodzio sviesos greiciu tau rodysis jog laikrodis sustojes nes informacija taves ''nepavys'' bet tavo rankinis laikrodis eis kaip ejes ir laikas eis :) tai vat cia jau gaunasi maklius.... :)

aaaaaa
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2266
Užsiregistravo: Šeš Sau 17, 2009 12:41 pm
Susisiekti:

Re: sviesos greitis

Standartinė aaaaaa » Pir Spa 10, 2011 8:10 pm

:-D Tas taip jei link laikrodzio skrisi tai laikrodis suksi labai greitai , :grin: bet jai nuo juo tai jis gali sustoti ir net suktis atgal . :evil: Ta efekta galejai pastebeti jei skrisdavai :-| is Europos i Amerika su virsgarsiniu lektuvu nes atskridus del laiko juostu skirtumo reikedavo laikrodi atsukti atgal 3 valandas . :!:
Paveikslėlis

savasalgis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: Tre Lie 02, 2008 2:43 pm
Miestas: Bele koks
Susisiekti:

Re: sviesos greitis

Standartinė savasalgis » Ant Spa 11, 2011 1:57 am

Sveiki. Neteisus tas mokytojas. Jis supainiojo reikalus su Ensteino realiatyvumo teorija. :shock: Tu turetum toki pati klausima butent jam uzduoti:) Juk net ir pats Ensteinas grisdamas savo teorija, dare prielaida "jeigul". O kas liecia kosmologus, astronomus, astrofizikus ir kita "chebryte" tai as tikrai nemanau kad jie pateikdami tokius skaiciavimus "pamirso" laiko konstanta... Ir kodel cia reiketu galva kvarsinti... :-)
As zmogus laimingas, tik kai kuo nepatenkintas.
Vizija be veiksmo yra svaja. Veiksmas be vizijos - laiko švaistymas...

savasalgis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: Tre Lie 02, 2008 2:43 pm
Miestas: Bele koks
Susisiekti:

Re: sviesos greitis

Standartinė savasalgis » Ant Spa 11, 2011 2:05 am

Neoromancer rašė:Na jei taip viskas paprastai būtų tai tai valio. Jei skrisi kapsulėje artimu šviesos greičiui greičiu tai viduje laikas tekės vienaip, išorėje kitaip.
Viduje kapsules laikrodis rodys iprastai o isoreja tau tik atrodys kad jis sustojo. Ir manyciau reikes nemazo laikroduko kad po sekundes skrydzio, ji galetum iziureti :weedman:
As zmogus laimingas, tik kai kuo nepatenkintas.
Vizija be veiksmo yra svaja. Veiksmas be vizijos - laiko švaistymas...

Vartotojo avataras
Neoromancer
Adminas
Adminas
Pranešimai: 5214
Užsiregistravo: Pen Gru 15, 2006 9:37 pm
Miestas: Jurbarkas
Susisiekti:

Re: sviesos greitis

Standartinė Neoromancer » Ant Spa 11, 2011 1:41 pm

Jei neklystu tai seriale Knowing Universe buvo kalbama apie atstumus ir laiką. Buvo vaizdžiai papasakota kodėl laikas skiriasi žemėje ir astronautui.
Amlogic TVBOX perprogramavimas į CoreELEC, LibreELEC, AlexELEC.
KODI grotuvo nustatymai ir konsultacija.
LINUX serveriai ir administravimas, mikrokompiuteriai.
NEOTECH.LT


slavka112
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 596
Užsiregistravo: Pir Lap 29, 2010 3:40 pm
Susisiekti:

Re: sviesos greitis

Standartinė slavka112 » Pen Spa 14, 2011 6:01 pm

o man atrodo nesiskirtu laikas tarkim erdvelaivije kuris skrenda sviesos greiciu nuo musu zemes laiko tesiog greiciau nukeliautume ir viskas

tiomka
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1444
Užsiregistravo: Sek Rgp 23, 2009 9:38 pm
Susisiekti:

Re: sviesos greitis

Standartinė tiomka » Šeš Spa 15, 2011 11:26 am

slavka112 rašė:o man atrodo nesiskirtu laikas tarkim erdvelaivije kuris skrenda sviesos greiciu nuo musu zemes laiko tesiog greiciau nukeliautume ir viskas
laikas nesiskirtu bet jei tu keliautum tuo greiciu ir ziuretum i ta taska nuo kurio startavai jis tau atrodytu sustojes.

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių